nj1
NJ:n alaiset näyttelyt
Kaikki tulokset tulleet!!
Luokat:
Päätuomari: Mirzu - Tulokset!=)
1. Friisiläisoriit Tuo
m.Sanna
a) 12/12 - Tulokset! =)
b) 10/12 - Tulokset! =
)
2.Friisiläistammat:Tuo
m.Hanna
a) 12/12 - Tulokset! =)
b) 2/12 - Tulokset! =
)
3.Arabialaiset Täysverioriit Tuo
m.Elina K.
a) 12/12 - Tulokset! =)
b) 12/12 - Tulokset! =
)
4. Arabialaiset Täysveritammat Tuo
m.Elina K.
a) 12/12 - Tulokset! =)
b) 12/12 - Tulokset! =
)
5.Maitovarsat(y.o. rodut) Tuom
. Helena H.
a) 3/12 - Tulokset! =)
b) 0/12

6. Muut varsat(y.o. rodut) Tuom
. Helena H.
a) 12/12 - Tulokset! =)
b) 2/12 - Tulokset! =)
Eli Papanego pitää ensimmäiset NJ:n alaiset näyttelyt 3.5.2004.Viimeinen osallistumispäivä on 26.4.2004.Osallistuminen tapahtuu maililla ja kisat ovat avoinna vain friisiläisille ja arabialaisille.Itse kun en ehdi melkein koskaan osallistua muiden näyttelyihin,joten osallistun itse näihin =)
Osallistuminen:
Maili: papanego(a)luukku.com
Otsikko: NJ 3.5.2004
Luokka(rivinvaihto)
Ratsastaja (SeuRa, Mahd. KL) - Hevonen
hevosen URL
Rajoituksia:
- Enintään 2 hevosta / omistaja / luokka
ja
10 hevosta / omistaja / näyttelyt -

Luokissa on a) ja b) luokkia sitä varten,että mahdollisimman moni pääsisi osallistumaan =)
IrtoSERT: (4kpl per rotu)
Halla´s Amarth ox
Lanora´s way to Beauty ox
Debogu
u (bob langrishin kuvat ovat laittomia!)
PDM Tribute To Traget
y
Rick´s Vivold
i
Kimara´s Millenium o
x
IrtoSERT KuMa:ksi:
Tidal´s Thorondor
Tidal´s Angel
Winterhill´s Fareed ox
Minz´s Bhijou ox
El´s Crystal Amelia ox
Amelie MG ox
Moongate´s Impression ox
Linden Natalie Melody ox
SD´s Zaniel
SM´s Caranthir
BIS-kehä:
BIS1 La L. Petit Death
BIS2
Jennifer Last
BIS3
Lehmuksen Aurora Duna ox
BIS4
El´s Vidles Ghroow
BIS5
Dahabu Wadij Sadiq ox (liian nuori MVA-sertille, saa irtoSERTin

MVA-sert
Bijon Al Magnol ox (muut varsat luokan serti)
Osallistujat:
1.Friisiläisoriit: Tuom. Sanna
a) 12/12 - Tulokset!
Heikkotasoinen luokka
LKV1
La L. Petit Death IrtoSERT, JS
LKV2
Thidal´s Thorondor (Kuvamäärää kannattaisi vähentää) IrtoSERT, JS
LKV4
Way´s Fire Dance ja CW Aeryn King (samoja kuvia) KUMA, JS
LKV5
SL Captured Beauty KUMA, JS
6.
Flash´s Master of Destiny KUMA, JS
7.
Flash´s Garnet KUMA, JS
8.
Butterfly JS
9.
Black WHite Boy JS
10.
Lanora´s Moment of Magic JS
11.
Lanora´s Master of Love JS
12.
Black Boy

b) 10/12 - Tulokset!
Melko hyvätasoinen luokka
LKV1
El´s Vidles Ghroow IrtoSERT, JS
LKV2
Deboguu IrtoSERT, JS
LKV3
PDM Tribute To Tragety IrtoSERT, JS
LKV4
Dollarin Down KUMA, JS
LKV5
Tuskanritari KUMA, JS
6.
Enica´s Ares KUMA, JS
7.
Battlecry KUMA, JS
8.
Sacramento ja Blue Boy (samoja kuvia) JS
10.
D´s On The Run JS

2.Friisiläistammat: Tuom.
Hanna
a) 12/12 - Tulokset!
LKV1
Jennifer Last IrtoSERT, JS
LKV2
Tidal´s Angel IrtoSERT, JS
LKV3
Ch. Enica´s Io ti Amo (kuvagallerian kuvien linkkien osoitteet eivät oikein toimineet) KUMA, JS
LKV4
Lanora´s Midnight Memory KUMA, JS
LKV5
Mirella KUMA, JS
6.
Dollarin Softy KUMA, JS
7.
Greivitår JS
8.
Lanoras Black Midnight Shadow JS
9.
Way´ Like Fire JS
10.
Blackyl (vain liikekuvia --> hankala arvostella)
11.
Black Wind (vain liikekuvia --> hankala arvostella)
12.
Black Lady (vain liikekuvia --> hankala arvostella)

b) 2/12 - Tulokset!
LKV1
Magic´ Amor KUMA, JS
2.
Frida Famen JS

3.Arabialaiset Täysverioriit Tuom.
Elina K.
a) 12/12 - Tulokset!
LKV1
Bijon Al Magnol ox IrtoSERT, JS
LKV2
Rick´s Vivoldi IrtoSERT, JS
LKV3
Kimara´s Millenium ox IrtoSERT, JS
LKV4
Halla´s Ekstaasi ox KUMA, JS
LKV5
Enedfala´s Amadeus ox KUMA, JS
6.
Avollone´s Henneth Annun KUMA, JS
7.
Night´s Concensus ox KUMA, JS
8.
OVH Alladins Sinfonyer ox KUMA, JS
9.
Agosto´s Caballero ox KUMA, JS

Hylätyt:(syy)
Silver Moon ox (EVA)
Nego´s Fresh Magic ox (EVA)
Tara´s Bariiq Badr ox (Sivut ei näy)

b) 12/12 - Täynnä!
LKV1
Halla´s Amarth ox IrtoSERT, JS
LKV2
Winterhill´s Fareed ox IrtoSERT, JS
LKV3
Minz´s Bhijou ox IrtoSERT, JS
LKV4
Otto Prepin Ox KUMA, JS
LKV5
Oslo Q ox KUMA, JS
6.
S.U Crafty Swindler ox KUMA, JS
7.
Majestic´s Picasso JS
8.
Silvery Light Of Past JS
9.
Charmed Armani el´ Shace ox & Winterhill´s Black Poison (Samat kuvat)
11.
DRA And So What (Huonohko sukupuolileima)

Hylätyt:(syy)
Fiction´s Ashleight Star (Kirjava väri ei ole hyväksytty arabeilla, kuvissa pintabian)

4. Arabialaiset Täysveritammat Tuom
.Elina K.
a) 12/12 - Tulokset!
LKV1
Lehmuksen Aurora Duna ox IrtoSERT,JS
LKV2
El´s Crystal Amelia ox IrtoSERT, JS
LKV3
Amelie AG ox IrtoSERT, JS
LKV4
Ikaros Sah Ra ox KUMA, JS
LKV5
Ronja´s Crystal Diamond ox KUMA, JS
6.
Nego´s Wild Princess ox KUMA, JS
7.
Spica´s Cameela Malak ox KUMA, JS
8.
Jazzarella ox (Parempi rakennekuva nostaisi varmasti sijaa) KUMA, JS
9.
Halla´s Alibi ox JS
10.
Defi d´Aunou (Kuvakulma huono)
11.
Dark Flame ox
12.
Nibca Way ox

b) 12/12 - Tulokset!
LKV1
Lanora´s way to Beauty ox IrtoSERT, JS
LKV2
Moongate´s Impression ox IrtoSERT, JS
LKV3
Linden Natalie Melody ox IrtoSERT, JS
LKV4
S.S Midday´s Mist ox KUMA, JS
LKV5
Luciana ox KUMA, JS
6.
Rth´s Failed Liolebel ox KUMA, JS
7.
Ch. MB Shafal ox KUMA, JS
8.
Vuorileijonan Galadriel JS
9.
I Wish You Loved Me Again ox JS
10.
Bluebell´s Almoust Perfect
11.
Tara´s Fiddat Damaa ox

Hylätyt:(syy)
Joanne ox (EVA)

5.Maitovarsat(y.o. rodut)Tuom
.Helena H.
a) 3/12 - Tulokset!
LKV1
SS Olympic Bonfire ox (Lupaava varsa hienoine liikkeineen,ei kunnon rakennekuvaa) KUMA
2.
Silverlea North Pole Star ox (Arabimainen ja sievä.Kerrassaan ihastuttava tähti)
3.
Nego´s Fire Boy (Toistaiseksi vielä hajavarpainen,notkoselkäinen,lihakseton ja epäsopusuhtainen.Tyylikkäät  liikkeet kuitenkin enteilevät koulu-uraa.)

b) 0/12


6. Muut varsat(y.o. rodut) Tuom
.Helena H.
a) 12/12 - Tulokset!
"Todella hyvä taso."
LKV1
Dahabu Wadij Sadiq ox IrtoSERT, JS
LKV2
SD´s Zaniel IrtoSERT, JS
LKV3
SM´s Caranthir ox (sivuille olisi laitettava maininnat copyrighteista!) IrtoSERT, JS
LKV4
Linden Sahra Fateh ox (Sivuilla copyrightit näkyviin, teksti "luvalliset" ei oikein riitä!) KUMA, JS
LKV5
Nego´s Bayda Emira ox KUMA, JS
6.
Dahabu Horus ox KUMA, JS
7.
Nego´s Bastella ox KUMA, JS
8.
Nego´s Black Dragon JS
9.
Mizo´s Last Dance ox JS
10.
NRW Evidean Opplear ox JS

Hylätyt:(syy)
M.A. Believer ox (Kuva ei näy)
Allah Cheyenne Wind LC ox (Escherin kuvat, ei lupa kopioida)

b) 2/12 - Tulokset!
LKV1
Amal´s Al-Ashquar ox KUMA, JS
2.
Umayr Al Magnol ox JS