erj290504
ERJ
Estekilpailut 5.6.04
Kiitos kaikille osallistujille ja erittäin paljon onnea voittajille.Kaikki luokat meni täyteen ja osallistujia koko kisassa oli yhteensä 100!
Kilpailu oli erittäin tasaista! :)
Tervetuloa Papanegon kolmansiin ERJ:n alaisiin kilpailuihin.Ne pidetään sään salliessa kentällä,huonolla säällä maneesissa.Kisat pidetään 5.6.04 ja viimeinen osallistumispäivämäärä on 3.6.04.Osallistuminen lähetetään maililla osoitteeseen papanego(a)luukku.com ja otsikoksi ERJ 5.6.04.Osallistuminen tehdään seuraavassa muodossa: Luokka(rivinvaihto)(samaan luokkaan saman luokkaotsikon alle)
Ratsastaja (SeuRa, mahd. KL) - Ratsu
Yksi ihminen saa osallistua yhteen luokkaan kolmella (3) hevosella, mutta voi osallistua vaikka jokaiseen luokkaan!Yhteen luokkaan otetaan max.20 osallistujaa,joten 5 sijoittuu!Toivotan kaikille onnea!

Luokat:
1. 20-40cm (avoin shetlanninponeille ja nuorille hevosille) -
Tulokset!
2. 50-70cm (avoin poneille ja nuorille hevosille) -
Tulokset!
3. 80-100cm (avoin kaikille) -
Tulokset!
4. 110-130cm (avoin kaikille) -
Tulokset!
5. 130-140cm (avoin hevosille) -
Tulokset!

Luokat tuomaroi Christina puolueettomasti arvontakoneella!

Osallistujat:
1. 20-40cm (avoin shetlanninponeille ja nuorille hevosille) 20/20 -
Tulokset!
1. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Lavinian Grape Wine  3p.
2. damn. (HuRi, KL-625) - Idol von Cerulean  2p.
3. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Tiit´s Ego Te Amo  1p.
4. HeLi (FSRa) - Flash´s Thorin Skyfist  1p.
5. Krispa (TSHR, KL-617) - Winterhill´s Full Metal  1p.

6. Miia B. (ARy, KL-846) - Agosto´s Contrabandista
7. Noora (FNR, KL-778) - Kerchakin
8. Karita (FNR, KL-400) - Tiit´s Amazing Apel
9. Karita (FNR, KL-400) - Tiit´s Amazing April
10. Sonja (FNR, KL-277) - Vuorilammen Papu
11. Susanna (GWR) - Koivulan Iina
12. Krispa (TSHR, KL-617) - SVT Nutcraker Tico
13. Susanna (GWR) - Green´s Starlight
14. Noora (FNR, KL-778) - Kt´s I love Cute Girls
15. HeLi (FSRa) - QM First Wish
16. HeLi (FSRa) - Lavinian Lady
17. Karita (FNR, KL-400) - Tiit´s Spring is Coming
18. Susanna (GWR) - GWS´s Bellariina
19. Pipsa (KirppuRa, KL-269) - Kt´s This Heart Is Not Lonely
20. Sonja (FNR, KL-277) - Citroen´s Lemon

2. 50-70cm (avoin poneille ja nuorille hevosille) 20/20 -
Tulokset!
1. Elina (VVR, KL-243) - SR Charming Cha   3p.
2. Miia B. (ARy, KL-846) - Side´s Caspian Sea   2p.
3. Elina (VVR, KL-243) - Timant´s Femix   1p.
4. Miia B. (ARy, KL-846) - Kennedy BW   1p.
5. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Ceridwyn Gwanchmai   1p.

6. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Pyryn Kaunis Ajatus
7. Krispa (TSHR, KL-617) - Mustang´s Oval Orange
8. Rune (PHR, KL-523) - Ceridwyn Gwyn
9. Pauliina K. (SMR) - Odbjergs Nonneli
10. Kata (HoRa) - Hopeajärven Dolphy Meret
11. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Tiit´s Noisy Rose
12. Lotta K. (FNR, KL-455) - Limitless Morning
13. Miia B. (ARy, KL-846) - Ceridwyn Mynyddbach
14. Hane (FNR) - Flash´s The Other Side
15. Pauliina K. (SMR) - El´s Tricolo Pilgrim ox
16. Lotta K. (FNR, KL-455) - Crystal´s Changeless
17. Ksenia (HuRi, KL-606) - Miss Shelsea
18. Katri L. (SMR) - El´s Dalien Triwia Boy
19. Elina (VVR, KL-243) - Nefydd Ariene
20. Kata (HoRa) - Hopeajärven Night Dancer

3. 80-100cm (avoin kaikille) 20/20 -
Tulokset!
1. Ksenia (HuRi, KL-606) - Secret Troja   3p.
2. Miia B. (ARy, KL-846) - Kuujärven Taikapuu   2p.
3. Ksenia (HuRi, KL-606) - Agave´s Petit Samurai x   1p.
4. Lotta K. (FNR, KL-455) - Crystal´s Changeless   1p.
5. Nether (FNR, KL-011) - Halla´s Ekstaasi ox   1p.

6. Miia B. (ARy, KL-846) - R.I. Lumoava Karamelli
7. Pauliina K. (SMR) - El´s Tricolo Pilgrim ox
8. Elina (VVR, KL-243) - S.U. Losta Soul
9. Tanja (HuRi, KL-357) - Purppuran Kuuveli
10. Pauliina K. (SMR) - Odbjergs Nonneli
11. Krispa (TSHR, KL-617) - Kaamosmaan Maahinen
12. Rune (PHR, KL-523) - LNA Eemeli
13. Lotta K. (FNR, KL-455) - Limitless Morning
14. Katri L. (SMR) - Femy´s Amir ox
15. Elina (VVR, KL-243) - MRGN´s Like A Bullet
16. Katri L. (SMR) - Sindy´s Pride Sun Girl
17. Tanja (HuRi, KL-357) - Purppuran Tuliharja
18. Tanja (HuRi, KL-357) - Loiston Hallava
19. Krispa (TSHR, KL-617) - Hopeariimu´s Piccernova ox
20. Miia B. (ARy, KL-846) - R.I. Lumoava Karamelli

4. 110-130cm (avoin kaikille) 20/20 -
Tulokset!
1. Miia B. (ARy, KL-846) - MK Perfect Charm   3p.
2. HeLi (FSRa) - Senegal´s Titan   2p.
3. Sonja (FNR, KL-277) - Blue´s Dollari   1p.
4. Susanna (GWR) - GWS Atlantica   1p.
5. Ksenia (HuRi, KL-606) - Stickypaw´s Ikaros xx   1p.

6. HeLi (FSRa) - TWB Morpheus
7. Tanja (HuRi, KL-357) - LNA Garfield
8. amelia (FuRa, KL-453) - Mustang´s Pretending
9. Kata (HoRa) - Rain SP
10. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Nectar´s Thalia
11. Lotta K. (FNR, KL-455) - JK´s Bolero Cee
12. Elina (VVR, KL-243) - Hawke Ripper
13. Elina (VVR, KL-243) - Waterfall´s Danwedh
14. Susanna (GWR) - Lilja´s Midnight Dancer
15. Susanna (GWR) - WW Palmyra
16. Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Simbelmyne´s Vanyar ox
17. Elina (VVR, KL-243) - Mustang´s Mystical Dream
18.Mei Shiratori (PHR, KL-169) - Mustasiiven Lunar Eclipse ox
19. Heidi (GoHo) - Dara´s Dahlia Of Rosetten
20. Sonja (FNR, KL-277) - Woltterra

5. 130-140cm (avoin hevosille) 20/20 -
Tulokset!
1. Susanna (GWR) - Furioso Royal   3p.
2. Miia S. (KHR, KL-699) - Lumbar´s Uniting Miracle   2p.
3. Heidie (Dew) - Day´s Ferio Home   1p.
4. Susanna (GWR) - Majestic´s Gatekeeper x   1p.
5. Eini.E (HuRi, KL-360) - Mascarpone   1p.

6. Riikka (HHRa) - Charmed Armani el´ Shace ox
7. Susanna (GWR) - WW Vanilla
8. Sonja (FNR, KL-277) - KTP´s Dancer of Night
9. HeLi (FSRa) - TWB Morpheus
10. HeLi (FSRa) - Hattarapolun Araignee xx
11. Heidie (Dew) - SB Romantice
12. Sonja (FNR, KL-277) - KTP´s Mystic Jumper
13. Tanja (HuRi, KL-357) - LNA Garfield
14. Johanna (KirppuRa) - S.S Fenella
15. Ksenia (HuRi, KL-606) - Stickypaw´s Lumiere A.S.H. x
16. HeLi (FSRa) - TWB Vegeta
17. Heidie (Dew) - KMK Da Legolas
18. Sorrow Lee (PoPoRa, KL-415) - DHR Abo Eletro
19. Miia S. (KHR, KL-699) - Mandarine
20. Lotta K. (FNR, KL-455) - JK´s Bolero Cee