etusivu

hevoset
orit
tammat
ruunat
yksityiset
myytävät
kasvatit

toiminta
kisat
PoPoRa
astutuskalenteri

muuta
hoitajat
muistoissamme
omistaja
tekijänoikeus

yhteys
e-m@il
vieraskirja

kenttäratsastuskilpailut 27-29.12.2003

© starfire farm

Pomppivassa Ponissa järjestetään kolmannet kenttäkisat 27-29.12.03. Osallistumisia otetaan vastaan 26.12.03 kello 24.00 saakka ja kaikki tämän jälkeen tulleet osallistumiset poistetaan. Koulu- ja rataesteosuus mennään Pomppivan Ponin maneeseissa ja maastoesteosuus Pomppivan Ponin maastoesteradalla. Ensimmäisenä päivänä, eli 27.12, mennään kouluosuus, 28.12 maastoesteradalla ja viimeisenä, eli 29.12, kilpailijat suorittavat rataesteosuuden. Yhteen luokkaan otetaan maximissaan 20 osallistujaa ja yhdeltä omistajalta saa tulla yhteen luokkaan max. 2 hevosta eli max. 10 hevosta koko kilpailuihin. Luokassa pitää olla vähintään 5 osallistujaa, että luokka järjestetään.

Osallistuminen

Laita osallistumiset seuraavassa muodossa: luokka, ratsastaja (seura, mahd. kisalupa) - hevonen, otsikoi kenttäratsastus 27-29.12.03 ja lähetä ne osoitteeseen pomppiva_poni@hotmail.com.

Tulokset arvotaan arvontakoneella pidemmällä tavalla.

Luokka 1. HeC | re 60cm | me 50cm - avoin pienille poneille (säkä max. 130cm)
Luokka 2. HeB | re 80cm | me 70cm - avoin isoille poneille (säkä min. 131cm)
Luokka 3. HeB | re 80cm | me 70cm - avoin suomen(pien)hevosille
Luokka 4. HeA | re 100cm | me 90cm - avoin kaikille
Luokka 5. VaB | re 120cm | me 100-110cm - avoin hevosille

lopulliset tulokset

Luokka 1. 14/20
1. Shine (PiRa) - Juniper Hill's Crowling Warrior (3/1/1/=40p.)
2. eowyn (PoPoRa, KL-678) - Poltergeist's Harry Potter (1/6/3/=35p.)
3. Elmeri (DRA) - DRA Peppermint (7/7/2/=29p.)
--------------------------------------------------------------
4. Anni (FNR, KL-516) - Waterfall's Chrystalia (10/3/5/=27p. lisäarvonta 1)
5. Sirja (PoPoRa) - Poltergeist's Fabian (4/5/9/=27p. lisäarvonta 2)
6. Twisteri (FNR, KL-152) - Tiit´s Cha Cha Launzawer (5/10/4/=26p.)
7. Elmeri (DRA) - DRA Kaurakeksi (9/4/8/=24p.)
8. Shine (PiRa) - Mollcodle (2/13/7/=23p.)
9. Elina L. (ÉpeRa) - Kevätpäivän Snap Molecule (6/12/6/=21p.)
10. Hissukka (ARy) - Garmen Sun (12/2/14/=17p.)
11. Anni (FNR, KL-516) - Faithful Ghost (8/11/11/=15p.)
12. Twisteri (FNR, KL-152) - Lily's Aldwych (13/8/12/=12p. lisäarvonta 1)
13. Elina L. (ÉpeRa) - Lavinian Russian Tea (11/9/13/=12p. lisäarvonta 2)
14. Hissukka (ARy) - CW Pring Pring (14/14/10/=7p.)

Luokka 2. 11/20
1. Dancingdevil (DeRa) - Devil's Cinderella (4/2/6/=24p.)
2. Hissukka (ARy) - KK's Pendolino (10/1/3/=22p. lisäarvonta 1)
3. Anni (FNR, KL-516) - Waterfall's Flashbell (6/3/5/=22p. lisäarvonta 2)
--------------------------------------------------------------
4. Shine (PiRa) - Jolly Boy (1/5/8/=22p. lisäarvonta 3)
5. Shine (PiRa) - Little Lady (2/11/2/=21p.)
6. Anni (FNR, KL-516) - Rose'N Music V (3/8/7/=18p.)
7. Sirja (PoPoRa) - Dollarin Sibelius (8/7/4/=17p. lisäarvonta 1)
8. Dancingdevil (DeRa) - Wall's Heartbreaker (9/9/1/=17p. lisäarvonta 2)
9. Tiitu (SaHu) - Expression (5/6/9/=16p.)
10. eowyn (PoPoRa, KL-678) - Cerid's Angelica (11/4/11/=10p.)
11. Tiitu (SaHu) - Affect´s Ibfina (7/10/10/=9p.)

Luokka 3. 10/20
1.Hissukka (ARy) - Lavinian Taikayö (3/3/5/=22p. lisäarvonta 1)
2. Anni (FNR, KL-516) - Vesiputouksen Aamuaurinko (1/9/1/=22p. lisäarvonta 2)
3. Elina L. (ÉpeRa) - Ratsulaakson Pikku Kirsikka (7/1/4/=21p.)
--------------------------------------------------------------
4. Anni (FNR, KL-516) - Vesiputouksen Tulipyörre (8/6/2/=17p.)
5. Hissukka (ARy) - SDV Timotei (6/2/9/=16p.)
6. Jozzu (MPR, KL-308) - Lavinian Nukkumatti (1/5/3/=15p.)
7. Jozzu (MPR, KL-308) - Ruiskukan Pikku-Haaveilija (4/8/7/=14p. lisäarvonta 1)
8. Dancingdevil (DeRa) - D.E.Pikku-Tobias (9/4/6/=14p. lisäarvonta 2)
9. eowyn (PoPoRa, KL-678) - Ponin Kaiku (2/7/10/=14p. lisäarvonta 3)
10. Sirja (PoPoRa) - Popon Reppuli (5/10/8/=10p.)

Luokka 4. 14/20
1. Dancingdevil (DeRa) - D.E.Charmant Maximus (9/2/5/=29p.)
2. eowyn (PoPoRa, KL-678) - Rohan's Matrix (5/6/6/=28p.)
3. Sirja (PoPoRa) - Laakson Special (8/4/7/=26p. lisäarvonta 1)
--------------------------------------------------------------
4. Tiitu (SaHu) - Ceridwyn Ainmire (7/9/3/=26p. lisäarvonta 2)
5. Niisku (d.g.r.) - CT Pepper (12/3/4/=26p. lisäarvonta 3)
6. Anni (FNR, KL-516) - Waterfall's Erotica (11/1/8/=25p.)
7. Elina L. (ÉpeRa) - Aamurusko's Al Jiza (6/5/1/=24p. lisäarvonta 1)
8. Anni (FNR, KL-516) - Waterfall's Grande Breed (4/7/10/=24p. lisäarvonta 2)
9. Hissukka (ARy) - Sateenkaaren Pepper (3/8/14/=20p.)
10. Dancingdevil (DeRa) - Wall's Sahran ox (1/14/12/=18p. lisäarvonta 1)
11. Elina L. (ÉpeRa) - Vuorileijonan Galadriel (13/12/2/=18p. lisäarvonta 2)
12. Tiitu (SaHu) - Waterfall´s Upside-Down (2/13/13/=17p.)
13. Shine (PiRa) - Funky jam (10/11/9/=15p.)
14. Jozzu (MPR, KL-308) - Winner Nin ox (14/10/11/=10p.)

Luokka 5. 8/20
1. Anni (FNR, KL-516) - Waterfall's Silver Nightmare (1/4/3/=19p.)
2. Elina L. (ÉpeRa) - Goldhoof's Nobly LG (5/1/4/=17p.)
3. Dancingdevil (DeRa) - Magicmoon's Maximilian (3/7/1/=16p.)
--------------------------------------------------------------
4. Sirja (PoPoRa) - Popon Daeron (2/2/8/=15p.)
5. Elina L. (ÉpeRa) - JC Casanova Cathare (4/8/2/=13p.)
6. eowyn (PoPoRa, KL-678) - Pony's Halloween (8/3/5/=11p.)
7. Dancingdevil (DeRa) - Sunrise's Eternitys (7/5/6/=9p.)
8. Anni (FNR, KL-516) - Waterfall's Breed Volum (6/6/7/=8p.)

kiitos kaikille osallistuneille ja onnea voittajille

layn ja tekstin © eowyn
taustan © eowyn
kuvan © starfire farm